Kredyt refinansowy

Kredyt, którego warunki po latach okazały się niezbyt satysfakcjonujące, można zamienić na lepszy! Znajdziemy lepszą ofertę dla Ciebie i pomożemy skonsolidować inne zobowiązania. Dla Ciebie to oznacza jedno: znacznie mniejsze płatności co miesiąc.

Klienci, którzy się do nas zgłaszają, najczęściej mają dość

obaw, że nie dostaną finansowania na zakup wymarzonych czterech kątów

zagubienia wśród ofert kredytowych, które różnią się drobnym druczkiem

strachu przed perspektywą, że wybiorą złą, droższą, a więc niekorzystną ofertę

wielokrotnych decyzji odmownych i związanych z tym frustracji i zniechęcenia

sporych nerwów, bo proces przyznawania kredytu jest zawiły i niezrozumiały

niepewności, jak składać dokumenty, a błąd może skutkować brakiem przyznania kredytu

Co oznacza dla Ciebie pomoc HF Broker?

Weźmiesz kredyt na najlepszych warunkach, bo w razie potrzeby złożymy wniosek do każdego spośród kilkunastu banków

Korzystasz z usług pośredników, którzy zajmują się przede wszystkim kredytami hipotecznymi, a nasze uprawnienia poświadcza KNF

Sprzyja Ci doświadczenie naszych pracowników, każdy z nich pracuje w branży średnio dekadę. Zgadza się, 10 lat!

Stajemy się Twoim adwokatem przed analitykiem rozpatrującym wniosek, a rozwiązań szukamy do skutku

Oszczędzasz czas, dokładnie znamy niuanse procesów w każdym z banków, więc formalności trwają najkrócej jak to możliwe

Zwiększasz prawdopodobieństwo powodzenia, dzięki doświadczeniu wiemy, który bank akceptuje konkretny typ umowy lub wielkość działki

Wcześniejsza historia kredytowa Ci nie przeszkodzi, bo znamy sposoby na uporządkowanie Twojej historii kredytowej w BIK

Wiemy, że masz wiele spraw, dlatego dostosujemy się do Twojego planu dnia, spotkania o 4:30 albo o północy to dla nas nie nowina!

Jesteś traktowany indywidualnie i priorytetowo, bo nigdy nie bierzemy dużej ilości zleceń

Wolisz porozmawiać online czy spotkać się stacjonarnie?

W trakcie bezpłatnej i niezobowiązującej rozmowy wszystko Ci wyjaśnimy. Konsultację umówisz w dogodnym terminie za pomocą formularza.

Jak to działa krok po kroku?

1

Umawiamy się na bezpłatną konsultację

Wybierasz formułę spotkania i dogodny dla siebie czas. Możemy spotkać się stacjonarnie w naszym biurze, u Ciebie lub online. Jeśli chcesz, wybierz termin od razu tutaj

W trakcie rozmowy poznajemy Twoją sytuację

Dowiadujesz się wszystkiego o naszym sposobie działania. Ustalamy krok po kroku, o czym będziemy rozmawiać, a my poznajemy Twoją sytuację finansową i cele kredytu.

2

Przedstawiamy Ci propozycje

3

Po zbadaniu zdolności kredytowej i przedstawieniu dostępnych opcji wybieramy najlepsze propozycje, kompletujemy dokumentację i składamy wnioski do min. 2 banków.

4

Monitorujemy cały proces

Trzymamy rękę na pulsie. Na bieżąco Cię informujemy. Uzupełniamy za Ciebie dokumenty, jeżeli jest taka potrzeba i reprezentujemy w trakcie 3 etapów bankowej analizy.

Wspieramy dobrą decyzję i dbamy o Twój interes

Nawet po uruchomieniu kredytu obserwujemy, czy nie pojawiły się lepsze oferty i wnioskujemy o refinansowanie, jesteśmy do Twojej dyspozycji w kontakcie z bankiem.

5

Chcesz znać szczegóły?

Nowoczesne pośrednictwo ma w sobie coś z roli adwokata:
jest lojalne i reprezentuje całość spraw klienta

Konsultacja jest bezpłatna i nie zobowiązuje do niczego

W trakcie rozmowy dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze o naszym działaniu, wysłuchamy Twoich potrzeb i wspólnie postanowimy co dalej.

Lubimy świadomych klientów i cenimy prawdomówność

Dlatego edukujemy Cię z zakresu najważniejszych zagadnień ekonomii, oszczędzania, nieruchomości i zdolności kredytowej.

Bez obaw! Prowadzimy Cię “za rękę”, od A do Z!

Zoptymalizowanie historii kredytowej i procesowanie wniosków to nie wszystko. Monitorujemy sytuację nawet po otrzymaniu przez Ciebie kredytu .

Nie wszystko stracone! Zyskaj kredyt na lepszych warunkach.

Przeniesienie kredytu do innego banku nazywamy refinansowaniem. Polega ono na spłacie droższego zobowiązania z pieniędzy pozyskanych w ramach zupełnie nowego, ale tańszego kredytu.

Kto może skorzystać z takiej możliwości? Osoby, które po czasie nie są zadowolone z wyboru banku lub wzięły kredyt na dosyć niekorzystnych warunkach.

Tutaj zaczyna się nasza rola! Sprawdzimy dla Ciebie wszystkie czynniki, które pomogą wybrać nową, zdecydowanie lepszą ofertę kredytową, dzięki której finansowo odetchniesz!

Wybitną skuteczność zawdzięczamy specjalizacji. Zajmujemy się przede wszystkim kredytami hipotecznymi. Dlatego możesz spokojnie powierzyć nam reprezentowanie swoich interesów oraz pozyskiwanie funduszy.

W tym momencie masz przed sobą dwa scenariusze

Tradycyjny
Współpraca z HF Broker

Wolisz porozmawiać online czy spotkać się stacjonarnie?

W trakcie bezpłatnej i niezobowiązującej rozmowy wszystko Ci wyjaśnimy. Konsultację umówisz w dogodnym terminie za pomocą formularza.

Opinie klientów

Najczęściej zadawane pytania

Wybór między kredytem hipotecznym a gotówkowym w dużej mierze zależy od jego celu i kwoty. Decydując się na wybór kredytu powinniśmy wziąć pod uwagę RRSO, czyli tzw. rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Pokazuje ona całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta. RRSO jest zazwyczaj niższe przy kredytach hipotecznych, co w przypadku większych kwot generuje duże oszczędności. Jeżeli zależy nam na jak najniższym koszcie kredytu i mamy taką możliwość to powinniśmy zdecydować się na kredyt zabezpieczony na naszej nieruchomości.

Pierwszym krokiem jest ustalenie podstawowych założeń obejmujących: cel kredytowania, przedmiot zabezpieczenia, kwota finansowania, horyzont czasowy. Następnie warto udać się do pośrednika kredytowego i skonfrontować nasze oczekiwania ze stanem faktycznym. Na tym etapie dowiemy się, czy nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Najczęściej spotykanym celem jest zakup nieruchomości (mieszkania, domu, działki, innej nieruchomości) lub budowa domu. Natomiast środki możemy pozyskać również na: remont nieruchomości, spłatę innego kredytu czy też dowolny cel (pożyczka hipoteczna). Każdy z tych celów możemy dowolnie łączyć.
Wybierając najlepszą ofertę kredytu hipotecznego należy zwrócić uwagę na RRSO, zawierają się z nim wszystkie koszty związane z kredytem. Należą do nich m.in.: oprocentowanie, prowizje, obowiązkowe ubezpieczenia i opłaty za prowadzenie konta bankowego. Natomiast kredyt hipoteczny wiąże się zazwyczaj z nabyciem jakiejś nieruchomości. Wtedy dochodzą nam również koszty związane z Urzędem Skarbowym, Notariuszem czy Sądem i aby je pokryć musimy posiadać środki własne.

Zaczynamy od skompletowania listy dokumentów. Następnie składamy wnioski do wybranych banków i czekamy na 3 etapy analizy. Pierwsza z nich to analiza finansowa, określa ona naszą zdolność kredytową i tzw. scoring bankowy. Po tym etapie jest analiza techniczna i analiza prawna nieruchomości. Całość kończy się decyzją ostateczną i możliwością podpisania umowy oraz wypłatą kredytu.

Aby określić, czy możemy otrzymać daną kwotę kredytu, bank wylicza zdolność kredytową. Na jej wysokość wpływa między innymi wiek, wielkość naszego gospodarstwa, źródło i wysokość dochodów oraz obecne zobowiązania. Najlepszym rozwiązaniem jest wyliczenie maksymalnej zdolności z wyprzedzeniem. W sytuacji kiedy stopy procentowe idą w górę – maksymalna kwota kredytu, którą chcemy uzyskać, spada. Jeżeli okaże się, że brakuje nam zdolności kredytowej na zakup wymarzonej nieruchomości, to możemy się do tego przygotować, np. robić więcej nadgodzin czy starać się o dodatkowy dochód.
Program mieszkanie bez wkładu własnego wejdzie w życie 27 maja 2022 roku. Jego głównym celem jest poprawa sytuacji mieszkaniowej osób, które nie posiadają wkładu własnego. Aktualnie, aby starać się o zakup nieruchomości, musimy mieć w gotówce minimum 10% środków własnych. Bardzo często jest to przeszkoda do tego, aby posiadać własną nieruchomość. Ten program ma to zmienić. Za naszym pośrednictwem możecie starać się o taki kredyt.
BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest w posiadaniu największego w Polsce zbioru danych zobowiązań i historii ich spłat klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Banki wykorzystują to dane do oceny wiarygodności klienta, który stara się o kredyt hipoteczny. Jeżeli znajdują się tam zapisy, które nie są akceptowalne przez daną instytucję finansową, to możemy otrzymać decyzję negatywną, czyli nie zostanie nam udzielony kredyt.
Banki mają obowiązek, aby poinformować nas, dlaczego dostaliśmy decyzję negatywną. Natomiast praktyka jest taka, że robią to w sposób mało precyzyjny i tak naprawdę nie znamy powodu. Wtedy warto przeprowadzić analizę naszej sytuacji. Najlepiej w tym celu udać się do doświadczonego pośrednika kredytowego. Taka analiza będzie bezpłatna i dowiemy się, dlaczego nie otrzymaliśmy kredytu. W większości sytuacji da się znaleźć rozwiązanie.

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Chcemy, żebyś się czuł maksymalnie komfortowo, dlatego zaraz po przesłaniu formularza otrzymasz od nas wiadomość z możliwością umówienia rozmowy w dogodnym dla Ciebie terminie oraz informacją, jak przygotować się do spotkania, aby nic Cię nie zaskoczyło.
Rafał Cenzartowicz HF Broker

Rafał Cenzartowicz

Ekspert ds. kredytów